Lampy do mieszkania

Polacy obecnie często są świadomi jak istotną rolę w wystroju wnętrza ma właściwe oświetlenie. Światło może podkreślić fakturę przedmiotu, nadać mu charakteru i w sposób delikatny zwiększyć widoczność w pomieszczeniu. Liczy się w tym przypadku temperatura oświetlenia, oraz umiejscowienie urządzenia. Żarówki o neutralnym kolorze światła są aktualnie ciężko dostępne, wybiera się więc świetlówki, oświetlenie halogenowe i energooszczędne oświetlenie LED. Najbardziej korzystne rezultaty w dekoracyjnym oświetlaniu mieszkania uzyskuje się przy odbiciu światła od sufitu lub ściany. W celu uzyskania takiego efektu, wykorzystuje się więc rozmaite lampy.

Światło potrafi relaksować
Salon powinien być miejscem, w którym można zrelaksować się po pracy – na przykład czytając książkę.
Dwie lampy
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest więc, żeby światło nie było zbyt intensywne i miało odpowiednią, delikatną barwę. Dla osiągnięcia takiego rezultatu, można zastosować parę źródeł o odmiennej temperaturze światła – przykładowo stosowane naprzemiennie światło żarowe i ledowe. Planując oświetlenie salonu (więcej na tej stronie www), warto nabyć lampę o niskiej mocy, z ramieniem z możliwością regulacji, bądź skierowaną ku dołowi – tak, żeby można było oświetlić nią książkę. Światło może działać odprężająco także w łazience – odpowiednio dopasowane plafony mogą przyjemnie urozmaicić romantyczną kąpiel z ukochaną osobą. W pomieszczeniach tego rodzaju nie jest konieczne silne światło, oświetlenie łazienkowe nie powinno być więc zbyt ostre i rażące. W miejsce jednej, mocnej lampy, warto zastosować kilka o niższej mocy i ciepłej barwie.

Mocne światło do precyzyjnej pracy
Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dokładność, będzie przydatne mocne źródło światła. Takich pomieszczeń w domu nie ma zbyt wiele, a zaliczają się do nich: garaż samochodowy, pracownia i kuchnia. Lampy kuchenne >>www.apdmarket.pl są bardzo ważną częścią oświetlenia wnętrz, powinny emitować mocne, punktowe światło o zimnej barwie. W takim świetle gotowanie posiłków, zwłaszcza oprawianie mięsa jest znacznie mniej kłopotliwe, niż przy tradycyjnym świetle. Źródła światła w kuchni można dla dodatkowego efektu wizualnego wmontować w meble kuchenne, na przykład nad blatem do przygotowywania potraw.

Komentarze są wyłączone.